Informacja Administratora

Czyste powietrze wokół nas

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci z grupy "Ważki" i "Biedronki"  kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

Skąd biorą się produkty ekologiczne.

Zajęcia realizowane w grupach "Ważki" oraz "Biedronki", w ramach programu mają na celu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Nasze przedszkole bierze udział w Veoliadzie – Olimpiadzie Przedszkolaków on-line!

Grupa Veolia w Polsce przygotowała sportowe wyzwania dla najmłodszych – Veoliadę, Olimpiadę Przedszkolaków on-line. W czasie sportowej przygody, maskotka SAV Junior – lisek SAVuś, wprowadzi dzieci do świata sportu i dyscyplin olimpijskich.

Trzymajcie za nas kciuki!

"Uczymy dzieci programować"

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

"Zdrowie na medal"

"Zdrowie na medal" to program uwzględniający potrzeby zdrowotne dzieci i  ich rodziców. Program obejmuje zagadnienia z zakresu edukacji zdrowotnej, ale również z zakresu edukacji przyrodniczej, muzycznej i technicznej. Program autorski opracowany został z myślą o dziecku, które nie tylko jest podmiotem zabiegów wychowawczych, ale także bierze w nich czynny udział. Istotną rolę odgrywają również rodzice, wśród których propagujemy potrzebę świadomego wyboru zdrowej żywności .

Zwracamy uwagę na aktywizację rodziców podczas zajęć otwartych, na których wspólnie z dziećmi mają możliwość przygotowania posiłków. Zachęcanie rodziców w układanie jadłospisu, gdzie mogliby dostarczać swoje propozycję zdrowych przepisów do przedszkolnego jadłospisu.

Program pozwala również na włączenie rodziców w życie przedszkola np. „Aktywna piosenka”, w której rodzic jest współautorem piosenki o tematyce zdrowotnej lub wciela się w aktora przygotowując scenki rodzajowe dla dzieci.

"Zielony Skrzat dba o swój świat"

„Zielony skrzat dba o swój świat” to akcja o „zielonym” podłożu, która angażuje dzieci w wieku przedszkolnym i pokazuje im, że opieka nad światem natury jest szlachetnym obowiązkiem każdego człowieka. Maluchy będą uczyły się, jak postępować z przyrodą – jej kruchością i pięknem – oraz jak właściwie o nią dbać, by mogła dalej służyć człowiekowi. „Zielony skrzat” chce zaszczepić w dzieciach poczucie odpowiedzialności za środowisko oraz pokazać, czym grozi jego bezmyślne niszczenie.

Program składa się z czterech podzielonych tematycznie działów: Las, Ziemia, Woda oraz Powietrze. Przedszkolaki poznają m. in. charakterystykę pracy leśniczego, dowiedzą się, dlaczego warto segregować odpady i zrobią własny pokaz mody w strojach wykonanych własnoręcznie z surowców wtórnych. Zajęcia „Zielonego skrzata” będą także dotyczyły zanieczyszczeń wody i powietrza, a dzieci nauczą się, jak im zapobiegać.

Podsumowanie programu "Zielony Skrzat dba o swój świat"

"Czarodziejski Ogród"

"Czarodziejski Ogród" to utworzony ogródek dydaktyczny na terenie istniejącego ogrodu przy Przedszkolu Miejskim Nr 124 w Łodzi. Utworzenie ogródka dydaktycznego zostało dofinansowane w wysokości 25500 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Koszt całkowity zadania wynosi 30000 zł.

W ramach ogródka utworzone zostały trzy strefy tematyczne: owadów, zwierząt i roślin. Wyposażone są w tablice dydaktyczne, budki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, karmniki i poidełka oraz instalacje dydaktyczne - Mrowisko i Leśne Rekordy. Nasadzenia to rośliny liściaste, iglaste, rabaty ziół, kwiatów i traw. Wyposażenie to ławostoły i ławki służące do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

"Zielony Uniwersytet Dziecięcy"

Program edukacji ekologicznej "Zielony Uniwersytet Dziecięcy" realizowany jest w Przedszkolu Miejskim Nr 124 w Łodzi w roku szkolnym 2014/2015, dofinansowany w wysokości 12403 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość ogólna zadania wynosi 14103 zł.

Program oparty jest na zdobywaniu wiedzy oraz kształtowaniu właściwych postaw ekologicznych dzieci i ich rodziców.

W ramach programu podejmowane są następujące działania:

• wykłady dla dzieci i rodziców prowadzone przez przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi,
  • zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem zestawu multimedialnego,
  • udział w całorocznych akcjach ekologicznych,
  • wycieczki krajoznawcze połączone z zajęciami dydaktyczno-ekologicznymi na terenie obiektów przyrodniczo-leśnych,
  • zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych takich, jak wideoskopy, lupy, lornetki, małe laboratorium, gry dydaktyczne,
  • konkursy o tematyce ekologicznej,
  • prowadzenie hodowli i obserwacji w kącikach badawczych w klasach oraz na terenie ogrodu przedszkolnego,
  • wystawy prac plastycznych.